صفحه اصلی > اداره رسانه (تولید محتوا) > روش های ارائه محتوا > بازی آموزشی 
بازی آموزشی

بازی های آموزشی بازی های هستند که به طور اختصاصی برای آموزش موضوعی خاص طراحی می شوند.

بازی های آموزشی نوعی سرگرمی هستند که همزمان برای آموزش دادن و سرگرم کردن به کار می روند. بسیاری از متخصصان کاربرد بازی های آموزشی و در کل سرگرمی های آموزشی را مفید دانسته اند، زیرا کاربران در هنگام انجام بازی های آموزشی نقش فعالی دارند و همزمان یادگیری هم فرآیند خود را طی می کند.
این بازی ها ممکن است روی لوح های فشرده، موبایل یا به شیوه برخط ارائه شوند که به دلیل دو ویژگی مهم تعامل و فعال بودن یادگیرنده ارزش آموزشی زیادی دارند.
اما برخی از منتقدین می گویند تاکید روی لذت بردن و سرگرم شدن به قیمت نادیده گرفتن محتوای آموزشی صورت می گیرد که البته این انتقاد با طراحی دقیق آموزشی تا حدودی قابل پیشگیری است.

 


اساتید محترم دانشگاه علوم پزشکی همدان، در صورت تمایل به استفاده از خدمات آموزش الکترونیکی ترکیبی و کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پست الکترونیکی Elearning@umsha.ac.ir و یا شماره تلفن 38381768 با کارشناس مسئول این دوره ها خانم مهندس زارعیان تماس حاصل نمایند. لازم به ذکر است جهت آشنایی اساتید متقاضی و استفاده بهینه از سیستم، مرکز آموزش های الکترونیکی یک جلسه آموزشی توجیهی نیز ویژه دانشجویان و اساتید مربوطه برگزار خواهد نمود. 


 

عنوان