صفحه اصلی > اداره رسانه (تولید محتوا) > روش های ارائه محتوا > اسلاید تعاملی 
اسلاید تعاملی

اسلاید تعاملی، در واقع به‌ترتیب قرار دادن تصاویر، متون، انیمیشن و ... بر روی اسلایدها و تنظیم ترتیب آن‌ها است به نحوی که کاربر بتواند اسلاید را خود به جلو و عقب برده و کاملاً در مطالعۀ آن به‌طور مستقل عمل نماید.slide4_ks4_industry_discussion


در هنگام مشاهدۀ اسلایدهای تعاملی کاربر می‌تواند بر روی پیوندهای ارائه شده در صفحه رفته و مسیر یادگیری متفاوتی برای خود ایجاد نماید به عنوان مثال تصویر ارائه شده در یک صفحۀ اسلاید می‌تواند حاوی توضیحات اضافه باشد و کاربر با کلیک کردن بر روی آن به توضیحات اضافه راهنمایی شود یا می‌تواند از آن توضیحات عبور کند و به اسلاید بعدی برود.

برای ساخت این اسلایدها نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد که در طراحی به سازنده کمک می‌کند که از ساده به پیچیده متفاوت هستند. در واقع اسلاید تعاملی اسلاید سادۀ شما را به اسلایدی چندرسانه‌ای تبدیل می‌کند. به لحاظ استفاده بسیار ساده است و حتی یک کاربر مبتدی می‌تواند اسلایدهای تعاملی جذاب، ساده و رنگی ایجاد نماید. و یادگیرندگان هم تبدیل به شرکت‌کنندگانی فعال در حین فرآیند یادگیری خواهند شد.

استفاده از پیوندهای متعدد در اسلایدها آن‌ها را جذاب‌تر کرده، کاربران را تشویق می‌کند که در حین یادگیری فعال باشند و ممکن است یک اسلاید که 2 تا 5 صفحۀ اصلی دارد تبدیل به اسلایدی شود که 40-30 اسلاید جانبی پیرامون آن طراحی شده است و هر کاربر ممکن است بعضی از آن‌ها را براساس نیاز خود مطالعه نماید.

در طراحی اسلایدهای تعاملی می‌توان پرسش‌هایی را مطرح کرد و به‌طوری که تا یادگیرنده پاسخ صحیح آن‌ها را یاد نگیرد نتواند مطلب را ادامه دهد. که این کار به یادگیری بهتر کمک خواهد کرد.

 


اساتید محترم دانشگاه علوم پزشکی همدان، در صورت تمایل به استفاده از خدمات آموزش الکترونیکی ترکیبی و کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پست الکترونیکی Elearning@umsha.ac.ir و یا شماره تلفن 38381768 با کارشناس مسئول این دوره ها خانم مهندس زارعیان تماس حاصل نمایند. لازم به ذکر است جهت آشنایی اساتید متقاضی و استفاده بهینه از سیستم، مرکز آموزش های الکترونیکی یک جلسه آموزشی توجیهی نیز ویژه دانشجویان و اساتید مربوطه برگزار خواهد نمود. 


 

عنوان